Posted by admin On Luty - 13 - 2015 Komentowanie nie jest możliwe

Choć zima jeszcze zbytnio nam nie dopiekła, każdy z nas z przyjemnością zamieniłby nawet umiarkowane styczniowe dni na trzydziestostopniowy upał w tropikach. Tym bardziej, że na półkuli południowej w tej chwili trwa lato. Sezon jesienno-zimowy to również świetna okazja na skorzystanie z promocji w biurach podróży. Dlatego też proponujemy wybrać któryś z krajów Ameryki Południowej lub Środkowej. Tam zawsze jest ciepło, a promienie słońca sprzyjają utrzymaniu pozytywnego nastoju. Może gdybyśmy urodzili się w innej szerokości geograficznej, bylibyśmy równie pełni entuzjazmu i radośni, co tamtejsi mieszkańcy?

Zimą do Meksyku

Dlaczego warto wybrać Meksyk?

Meksyk to kraj niezwykle interesujący pod względem turystycznym. Na uwagę zasługują nie tylko piękne dzikie plaże czy rafy koralowe. W Meksyku możesz również chodzić po górach, a właściwie nieczynnych wulkanach. Szczególnie interesujące jest pasmo zwane Sierra Madre. Wybierając się do tego niezwykle pięknego kraju musisz pamiętać o tym, że to teren nadal aktywny sejsmicznie, gdzie erupcje wulkaniczne są na porządku dziennym. Wulkany Citlaltépetl i Popocatépetl są nadal czynne. Meksyk to również egzotyczna dla nas fauna i flora, nowe krajobrazy i zabytki. Jeśli interesuje Cię chociaż trochę archeologia, koniecznie wybierz się na Półwysep Jukatan, by zobaczyć piramidy Majów. W miarę tani dostęp do tych miejsc umożliwią Ci tylko promocje lotnicze na loty wewnątrz kraju. Pamiętaj, że Meksyk jest bardzo rozległy.

Pyszne jedzenie i sympatyczni ludzie

La comida mexicana (kuchnia meksykańska) należy do bardziej znanych. Dania z Meksyku są bardzo pikantne. Meksykanin nie zje żadnego posiłku, w którym zabraknie dużej ilości papryczki chili. W ogromnych ilościach zjada się również ziemniaki (potatos)i pomidory (tomatos) czy fasolę (frijoles). Szczególnie popularna jest wołowina (carne de vaca) i drób. Meksykanie pochłaniają także niebagatelne ilości świeżych owoców w ciągu dnia. Niezbędnym uzupełnieniem każdego obiadu jest refresco (czyli coca cola lub inny napój niegazowany). Jeżeli w najbliższych dniach wybierasz się do Meksyku, koniecznie musisz spróbować quesadillas oraz tacos ze świeżym sosem guacamole. Pychota!

Meksykanie to niezwykle serdeczni ludzie. Nigdy nie narzekają (w przeciwieństwie do Polaków), są ciągle radośni i uśmiechnięci. Nigdzie się nie śpieszą (jeżeli umówisz się z Meksykaninem na 9, nie zdziw się, że zjawi się pół godziny później). Są też bardzo wylewni. Pożegnanie z rodziną trwa średnio około 40 minut, podczas gdy Polak mówi po prostu zwykłe ?Cześć!? czy ?Do zobaczenia?.

Related Posts

Comments are closed.